Apie mus

Sveiki atvykę į acto namus
Acto istorija prasidėjo prieš 10 000 metų. Jau senovės šumerai šį skystį vartojo, kaip ir šių dienų žmonės, - kaip prieskonį, konservantą, vaistą, antibiotiką ir valiklį. Žodis actas yra kilęs iš lotyniškų žodžių vinum ir acer, kas reiškia rūgštus vynas. Hipokratas, kuris laikomas medicinos tėvu, savo pacientams senovės Graikijoje liepdavo gerti actą.

AB "Actas" - vienintelė įmonė Lietuvoje gaminanti natūralų actą. Natūralus spirito actas įmonėje pradėtas gaminti dar 1959 metais.

Šiandien actą gaminame naudodami 2 technologijas. Pirmoji: gamyba vyksta fermentatoriuose, pripildytuose buko medienos drožlių. Actą gamina mažiausi organizmai - acto rūgšties bakterijos. Jos, vartodamos deguonį, etilo alkoholį suraugina į actą. II-oji technologija – tai 2020 m. įdiegta automatinė giluminio acto fermentacijos linija.
Mūsų istorija
1904 m.
Viskas prasidėjo 1904 m., kai Jašiūnų dvaro dvarininkas M. Balinski įkūrė spirito varyklą. Taip ir prasidėjo mūsų istorija. Iki 1959 m. čia buvo gaminamas spiritas.
1959 m.
1959 m. pradėtas gaminti actas.
1993 m.
1993 m. įmonė buvo privatizuota ir tapo AB "Actas"
1996 m.
1996 m. įmonėje išplėstas acto produkcijos asortimentas. Pradėtas gaminti natūralus spirito actas su prieskoniais, natūralus obuolių actas, natūralus vyno actas, marinatas.
2009 m.
2009 metais su ES struktūrinių fondų finansavimo pagalba įmonėje įdiegta nauja automatizuota acto produkcijos išpilstymo linija.
2016 m.
2016 metais įmonėje pradėtas gaminti balzaminis actas ir kreminis padažas su balzaminiu actu.
Taip pat buvo pastatyti 2 pastatai gamybai ir sandėliavimui 1800 m2 dydžio.
2017 m.

2017 m. buvo atliktas įmonės gamybos modernizavimas, įdiegta moderni acto fasavimo technologinė linija su butelių pūtimo mašina.

Sandėliavimo patalpose įdiegta inovatyvi „drive-in" mechanizuoto sandėlio stelažų sistema.
2020 m.
2020 m. įdiegta automatinė giluminio acto fermentacijos technologinė linija, skirta sufermentuoti alkoholį iki 20 proc. rūgštingumo. Tai yra moderni skaitmeninė gamybos technologija, kuri mums leidžia automatizuoti ir robotizuoti įmonės gamybos procesus, sudaro sąlygas integruoti tiek naują, tiek esamą gamybinę įrangą į bendrą gamybos proceso automatinio valdymo sistemą.
Mūsų vertybės
Actas yra stebuklingas produktas, kurio niekada neturėtų trūkti mūsų namuose.
Pagardas mūsų valgiams, malonumas mūsų gomuriui, o taip pat ir priemonė, turinti tūkstantį panaudojimo būdų. Su actu visi patiekalai turi daugiau skonio.
Gero skonio puoselėjimas
Kokybė, autentiškumas, tradicijos, naujovės. Tai yra principai, kurie mus įkvepia ir kuriais grindžiama mūsų įmonės kultūra; norime būti kūrėjais, kuriančiais jūsų malonaus skanavimo akimirkas.
Tvarus judėjimas
Tvarus judėjimas - geriausia investicija į ateitį. Mes veikiame realiu laiku, galvodami apie ateitį. Mes norime prisiimti dalį atsakomybės ir prisidėti sprendžiant pasaulinius sveikatos ir tvarumo iššūkius.
Gamta yra unikali
Mes puoselėjame natūralumą ir esame dėkingi gamtai už skonių ir kvapų malonumą. Mums svarbus natūralumas: tokius produktus ir kuriame.
DlREKTORlAUS ATASKAITA
Peržiūrėti